Розглядаємо облік наданої поворотної фіндопомоги. Чи потрібно дисконтувати довгострокову ПФД? Чи є різниці з податку на прибуток? Ризики з єдиного податку. Прощення та списання ПФД
Аналітичні статті
Рубрикатор
- Автоматизація обліку
- Адміністрування податків і зборів
- Акцизний податок
- Безготівкові розрахунки
- Бухгалтерський облік
- Бюджет
- Виправлення помилок
- Відповідальність та санкції
- Відрядження
- Єдиний податок
- Єдиний соціальний внесок
- Звітність
- Зовнішньоекономічна діяльність
- Інші податки та збори
- Консультують аудитори
- Корисна інформація
- Ліцензування
- Нерухомість та земельні відносини
- Облік платників податків
- Оплата праці та трудові відносини
- Оподаткування
- ПДВ
- Первинні документи
- Перевірки на підприємстві
- Податок на доходи фізичних осіб
- Податок на прибуток
- Приватне підприємництво
- РРО та каса
- Середня кількість працівників
- Соціальне страхування
- Соціальні пільги і гарантії, пенсійне забезпечення
- СПЕЦВИПУСКИ
- Юридичні консультації
Підприємство надає поворотну фінансову допомогу іншому підприємству: облік й оподаткування
Матеріали по темі
-
Форми та бланки ЛІГА:ЗАКОН
-
Втрата чинності: 01.04.2015 р.
-
Аналітичні матеріали
-
Особливості визнання дебіторської заборгованості безнадійною ми розглядали матеріалі «Коли дебіторська заборгованість стає безнадійною». Тепер поговоримо про особливості її обліку, а саме — про облік грошової безнадійної дебіторської заборгованості. Чи обов’язково потрібен резерв сумнівних боргів для списання такої дебіторки? Та які особливості відображання цієї заборгованості в податковому обліку? Що в частині ПДВ? Про це — у матеріалі
-
Кожен бухгалтер хоча б раз мав справу зі списанням безнадійної дебіторської заборгованості. Розгляньмо детально, за яких умов у бухгалтерському та податковому обліку дебіторська заборгованість визнається безнадійною
-
Як отримання ПФД вплине на облік підприємства? Що прописати в договорі про надання ПФД? Які первинні документи мають підтверджувати видачу ПФД?
-
У цій статті розглянемо наслідки отримання поворотної фіндопомоги окремо для підприємців-загальносистемників і підприємців-єдинників
-
Порядок відображення в бухобліку поворотної фіндопомоги залежить від того, на який час її було надано. З обліком короткострокової ПФД зазвичай проблем не виникає, а от довгострокова ПФД потребує дисконтування. Тож, як позичальник повинен відобразити в бухгалтерському обліку отриману ПФД?
-
Отримання поворотної фінансової допомоги та її повернення жодних доходів і витрат не створюють. У разі неповернення такої ПФД потрібно буде належним чином відобразити дохід, а платникам єдиного податку — визнати дохід. Яким чином отримувач ПФД має показати в обліку таку ПФД?
-
Поворотну фінансову допомогу можуть надавати й фізичні особи — підприємці. Податкові тонкощі надання ПФД залежать від трьох складових: на якій системі перебуває ФОП — надавач ПФД; кому надають ПФД; була повернена сума допомоги чи ні. Які особливості оподаткування операції з надання ПФД підприємцем?
-
Чи може підприємство надати позику фізособі (непрацівнику)? Які особливості податкового обліку безпроцентної позики? Чи є підприємство податковим агентом у разі надання ПФД фізособі? Чи потрібно сплачувати ЄСВ із суми позики? Як відобразити в обліку безпроцентну позику?
-
Із 01.01.2015 р. підприємства по-новому рахуватимуть податок на прибуток. Чи є особливі правила для обліку поворотної фіндопомоги? Як бути із «перехідною» фіндопомогою, що отримана до 01.01.2015 р., а повертатиметься після цієї дати?
-
Нормативні документи
-
Редакція: 01.05.2014 р.
-
Чинний з 01.04 2014 р.
-
Редакція від 13.01.2004 р.