Підприємство здійснило операцію із передання векселя шляхом індосаменту. Чи потрібно при цьому сплачувати ціннопаперовий акциз? Якщо так, то що брати за базу оподаткування та чи відносити його до вартості відчужуваного цінного паперу? Як мають бути оформлені розрахункові документи?
Газета № 179 / 22 вересня 2014
Зміст
Експерти коментують
Перевезення та експедирування
Цінні папери
Військовий збір
Індосамент на векселі: що із ціннопаперовим особливим податком
Матеріали по темі
-
Форми та бланки ЛІГА:ЗАКОН
-
Аналітичні матеріали
-
Галас навколо ціннопаперового акцизу шириться вже доволі давно. Законотворці ввели особливий податок на початку 2013 року, а Декларація з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами побачила світ лише нині. Варто познайомитися ближче з новонародженим документом і затвердженими правилами заповнення.
-
(коментар до листа ДПСУ від 25.02.2013 р. № 2801/6/15-5215)
Відверто кажучи, зроблений у листі висновок нас трохи здивував. Будуючи логічний ланцюжок, податківці спершу згадують, що згідно з п. 216.7 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), податкові зобов’язання за особливим акцизним податком виникають на дату отримання доходу від продажу або іншого відчуження цінних паперів. І тут же відзначають, що операції за договорами дарування є об’єктом обкладення акцизним податком і передбачають отримання доходу особою, яка набуває права власності на цінні папери. Виходить, не зовсім зрозуміло: чи то податкове зобов’язання виникає в обдарованого, чи то в дарувальника, імовірно, за звичайною ціною. Що ж, спробуємо із цим розібратися.
Відповідно до пп. 213.1.7 ПКУ, обкладенню особливим акцизним податком підлягають операції з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів, де відбувається перехід права власності на цінні папери. Звісно, дарування — це один зі способів відчуження майна. Із цим не посперечаєшся.
Визначення
Відчуження майна — будь-які дії платника податків, унаслідок учинення яких такий платник податків у порядку, передбаченому законом, утрачає право власності на майно, що належить такому платникові податків, або право користування, зокрема природними ресурсами, що у визначеному законодавством порядку надані йому в користування. -
Нормативні документи
-
Редакція від 20.08.2013 р.
-
Редакція від 24.01.2014 р.
-
Редакція від 24.07.2014 р.