Можна доповнювати форму ТТН (ф. 1-ТН) додатковими полями?
Газета № 179 / 22 вересня 2014
Зміст
Експерти коментують
Перевезення та експедирування
Цінні папери
Військовий збір
Чи можна в ТТН дописувати поля
Не актуальна редакція
Редакція документа:
22 вересня 2014
23 червня 2021
Матеріали по темі
-
Форми та бланки ЛІГА:ЗАКОН
-
Аналітичні матеріали
-
Законотворці встановили, що основним документом на перевезення вантажів тепер є лише товарно-транспортна накладна, форму якої наведено в додатку 7 до Правил перевезень вантажів. Наразі останні згадування про дорожній та подорожній листи зникли з діючого законодавства. До яких наслідків це призвело?
-
Хоча товарно-транспортна накладна (далі — ТТН) не новий документ, питання щодо необхідності її складання та заповнення виникають постійно. Тож ми зібрали найпоширеніші запитання, які виникають під час перевезення товарно-матеріальних цінностей та пов’язані з оформленням ТТН
-
(коментар до ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.04.2013 р. № 2а-5141/12/1470)
-
У нашій публікації ми детально розглянули особливості та порядок складання такого важливого документа, як товарно-транспортна накладна, а також навели зразок її заповнення. Уся інформація — з урахуванням нещодавніх змін до Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, унесених наказом Мінінфраструктури України від 03.06.2019 р. № 413
-
Законодавство вимагає від перевізника обов’язково оформлювати ТТН під час перевезень на договірних умовах. На цьому наголошують і міністерства в коментованих листах. Міндоходів також висловив думку, що за відсутності ТТН отримувач послуг із перевезення не має права відображати в податкових витратах витрати на перевезення. Ми не погоджуємося з таким висновком, наші доводи читайте в матеріалі.
-
Ольга СЕНДЗЮК, незалежний консультант з бухобліку та оподаткування
-
Наше підприємство придбаває раз на місяць канцтовари, які продавець доставляє нам кур’єром. Чи має бути оформлена ТТН?
-
Бухгалтерів доволі часто цікавлять запитання щодо податкових наслідків для платників податку у разі відсутності ТТН, а також чи завжди потрібна саме ця транспортна документація у разі перевезення товару з однієї точки до іншої? Думки спеціалістів Міндоходів та наші міркування із законодавчим підґрунтям читайте в коментарі.
-
Нещодавно було затверджено нову форму товарно-транспортної накладної. Питань навколо її заповнення та використання чимало. Пов’язано це із тим, що затвердженого порядку заповнення нової форми ТТН немає. Звісно, деякі відповіді можна знайти в Правилах перевезень вантажів, але все ж таки не всі. Мінінфраструктури через це видало лист, у якому роз’яснило деякі нюанси заповнення та використання ТТН (форма № 1-ТН).
-
Нормативні документи
-
Редакція від 12.07.2013 р.
-
Редакція від 14.01.2014 р.
-
Редакція від 01.01.2014 р.