ДФС розглянула запит, в якому підприємець цікавився, як проводити заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари з урахуванням технічної можливості введення додаткових рядків у фіскальному чеку (зокрема рядків із назвами "Загальна вартість придбаних товарів за чеком до заокруглення" та "заокруглена знижка / заокруглена надбавка"). Зокрема, чи можливо відобразити заокруглення із застосуванням функцій "знижки/надбавки", які на момент запиту передбачені обладнанням.

Фіскали відповіли, що можна додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чеку наступним чином:

  • після рядка 7 фіскального чеку перед рядком 8 фіскального чеку додати нові рядки "Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до заокруглення" та "заокруглена знижка/заокруглена надбавка";
  • в рядку 8 фіскального чеку "СУМА" зазначати "Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення". Саме вказана сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

Водночас до підсумку розрахункових операцій Z-звіту та X-звіту має потрапляти загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), тобто сума з розрахункових документів після заокруглення (п.п. 15 та 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою КМУ від 18.02.2002 р. № 199).

Якщо програмне забезпечення РРО не передбачає внесення додаткових рядків у фіскальний чек, необхідно звернутися із цього питання до ЦСО або виробника такого РРО.

Джерело: ІПК ДФС від 10.10.2019 р. № 700/6/99-00-05-04-01-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»