Вебінар на тему:

Дивіденди: виплата й отримання — облік та оподаткування

Вебінар у відкритому доступі

Програма вебінару

1. Коли можна виплатити дивіденди. Якщо був збиток — чи можна виплачувати дивіденди? Як часто можна нараховувати (щокварталу чи раз на рік)? Чи можна не виплачувати дивіденди?

2. Строки та форма виплати. Як приймають рішення про виплату дивідендів? Як розраховують розмір виплат кожному із засновників? Форми виплати (товарами, коштами, зарахуванням тощо), строки виплати, готівкові обмеження. Строк позовної давності за дивідендами.

3. Дивіденди фізособам: оподаткування та облік. Які ставки ПДФО діють для дивідендів? Нарахування дивідендів в одному періоді, виплата — в іншому: особливості відображення.

4. Дивіденди й авансовий внесок із податку на прибуток. Хто та коли його сплачує? Правила обчислення. Як відобразити в декларації з прибутку? Коли дивідендний авансовий внесок зменшує податок на прибуток до сплати? Чи треба єдинникам сплачувати авансовий внесок під час виплати дивідендів? Відповідальність за несплату авансового внеску.

5. Реінвестиція дивідендів — що це таке. Чи може один із засновників залишити свої дивіденди, а іншому вони будуть виплачені? Податкові наслідки.

6. Дивіденди нерезидентам. Інвалютні особливості. Застосування міжнародних договорів для уникнення подвійного оподаткування.

7. Отримання дивідендів: облік та оподаткування. Яка різниця діє з податку на прибуток за дивідендами? Нюанси отримання дивідендів від нерезидентів.

 

 

 

 

Лектор:

Галина МОРОЗОВСЬКА
незалежний бухгалтер-експерт