Наше підприємство наразі несе збитки. Тож ми змушені максимально економити. Утім, як виняток, виникла потреба заохотити одного з працівників. Чи можемо ми виплатити йому грошову винагороду у вигляді матеріальної допомоги, не сплачуючи ПДФО та ЄСВ?

ВІДПОВІДЬ: Так, ви можете виплатити працівникові матеріальну допомогу. Водночас уникнути сплати ПДФО (мінімізувати суму податку) та ЄСВ вдасться, лише якщо така допомога матиме разовий характер.

Нагадаємо

Матеріальна допомога разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв’язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей тощо, не належить до фонду оплати праці (п. 3.31 Інструкції № 5). Тому інакше таку матдопомогу ще називають незарплатною .

ЄСВ

Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI та п. 14 Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне страхування, затвердженого постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170, матеріальна допомога разового характеру, що надається окремим працівникам у зв’язку із сімейними обставинами, не є базою для нарахування ЄСВ у повному обсязі.