Підприємство придбало новий автомобіль Peugeot 301. Для автомобіля такої моделі норми витрат палива й мастильних матеріалів наказом Мінтрансу від 10.02.1998 р. № 43 (далі — Наказ № 43) не встановлено. За якими нормами в такому випадку списувати пальне?

ВІДПОВІДЬ: Для нових моделей автомобілів норми витрат палива розроблює ДержавтотрансНДІпроект за заявками заводів-виробників або підприємств — власників автомобілів на договірних засадах.

Якщо новий автомобіль не має істотних конструктивних відмінностей (модель двигуна та конструкція трансмісії) і не відрізняється від базової моделі спорядженою масою та габаритними розмірами, тимчасову лінійну норму витрати палива встановлюють у тому самому розмірі, що й для базової моделі (пп. 2.1.1 Наказу № 43).

Нагадаємо

Істотними вважають відмінності в моделі (модифікації) двигуна, його основних систем й елементів трансмісії (пп. 2.1.2 Наказу № 43).

Якщо ж автомобіль не має істотних конструктивних відмінностей, але відрізняється від базової моделі спорядженою масою (установлення фургонів, кунгів, додаткового обладнання, бронювання тощо) і не є серійним, тимчасову лінійну норму витрат палива встановлюють у тому самому розмірі, що й для базової моделі, але різницю у споживанні палива враховується шляхом застосування норми на одну тонну спорядженої маси Hg (л/100 т·• км) (пп. 2.1.2 Наказу № 43).