У нас невелике підприємство, тому для ведення бухгалтерського обліку достатньо одного бухгалтера. Також цей працівник виконує обов’язки касира та кадровика. Чи може він виконувати обов’язки за цими обома посадами? Чи потрібно оформлювати таке виконання обов’язків як суміщення?

ВІДПОВІДЬ: Дійсно, на маленьких підприємствах із невеликою кількістю працівників та незначним обсягом операцій зазвичай наймають одного бухгалтера, який за потреби виконує обов’язки як касира, так і інспектора з кадрів. Проте, згідно з Національним класифікатором України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 р. № 327, ідеться про три різні професії:

  • «Бухгалтер (із дипломом магістра)» з кодом 2411.2 (професійна група «Аудитори та кваліфіковані бухгалтери», розділ «Професіонали»);
  • «Інспектор з кадрів» з кодом 3423 (професійна група «Агенти із зайнятості й трудових контрактів», розділ «Фахівці»);
  • «Касир (на підприємстві, в установі, організації)» з кодом 4211 (професійна група «Касири та білетери», розділ «Технічні службовці»).

Нагадаємо: назви посад (професій), передбачених у штатному розкладі, повинні відповідати ДК 003:2010, а поєднання двох професій, наприклад, «бухгалтер-касир» не допускається. Про це йшлося, зокрема, у листі Мінсоцполітики від 25.04.2013 р. № 336/13/155-13.

Завдання та обов’язки, а також кваліфікаційні вимоги до професії «бухгалтер (із дипломом магістра)» викладено у Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» (Розділ 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців, та технічних службовців», Розділ 2 «Професії робітників») Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 29.12.2004 р. № 336 (даліДовідник).

Зверніть увагу!

Довідник є нормативним документом, обов’язковим із питань управління персоналом на підприємствах, в установах й організаціях усіх форм власності та видів економічної діяльності (п. 1 «Загальних положень» Довідника).