Підприємство на єдиному податку (група 3) вирішило здати в оперативну оренду приміщення, що знаходиться в нього на балансі. Чи має право це зробити платник єдиного податку та чи не будуть порушені в такому випадку умови перебування на спрощеній системі оподаткування?

ВІДПОВІДЬ: Переконані, юрособа-єдинник може надавати в оперативну оренду майно, водночас залишаючись на спрощеній системі оподаткування. Пояснімо, чому доволі часто щодо цього в єдинників з’являються сумніви.

Причина — наявність у ПКУ норми пп. 291.5.4, згідно з якою не можуть бути платниками єдиного податку 1–3 груп страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди й компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів.

І все було б добре, якби не пп. 14.1.97 ПКУ, який фактично ототожнює поняття лізингу й оренди.

Нагадаємо

Лізингова (орендна) операція — господарська операція (крім операцій із фрахтування (чартеру) морських суден й інших транспортних засобів) фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних засобів у користування іншим фізичним або юридичним особам (орендарям) за плату й на визначений строк (пп. 14.1.97 ПКУ).

Тож, ключове питання: чи є юрособа-єдинник лізинговою компанією, якщо вона надає нерухоме майно в оренду?