Цього року чи не в кожного роботодавця, який має справу з декретними та лікарняними, виникли певні проблеми. Ідеться про затримку фінансування зазначених виплат із Фонду соціального страхування (далі — Фонд). Як наслідок — такі виплати працівники отримують із запізненням. Окрім того, лікарняні, які фінансує Фонд, містять у собі ще й суми ПДФО та ВЗ. Тож, про те, чи буде порушенням із боку роботодавця виплата лікарняних із затримкою, а також як сплатити податки з таких лікарняних і декретних, аби уникнути штрафів, розповімо в нашій статті

У які строки роботодавець має отримувати фінансування з Фонду

Аби отримати фінансування з Фонду на оплату лікарняних чи декретних для своїх підлеглих, роботодавець має зробити три основні кроки.

Крок 1. Кадровик, табельник, бухгалтер або інша вповноважена особа роботодавця заповнює зворотній бік листка непрацездатності та передає його на розгляд Комісії (уповноваженому) із соціального страхування підприємства (установи, організації).

Крок 2. Комісія (уповноважений) із соціального страхування юрособи ухвалює рішення щодо надання матеріального забезпечення.

Крок 3. Бухгалтерія страхувальника (роботодавця) розраховує суми матеріального забезпечення, оформлює та подає до Фонду за місцем обліку заяву-розрахунок для отримання фінансування від робочого органу виконавчої дирекції Фонду.

Зверніть увагу: роботодавець подає до Фонду заяву-розрахунок не пізніше 5 робочих днів із дати прийняття рішення комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства про призначення матзабезпечення (п. 2 Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою Правління Фонду від 19.07.2018 р. № 12, далі Порядок № 12). Відлік часу розпочинається від дати затвердження Протоколу засідання комісії із соціального страхування (рішення вповноваженого), яким і призначили матзабезпечення. Подальші дії залежать від Фонду.