Чи потрібно в наказі про прийняття на роботу (типова форма № П-1) зазначати годинну тарифну ставку, якщо працівника прийнято на роботу з погодинною оплатою (замість окладу (тарифної ставки))?

Розміри мінімальних ставок (окладів) зарплати, міжпосадові, міжрозрядні співвідношення, форми й системи оплати встановлюються в галузевих, територіальних угодах і колдоговорах. Якщо колдоговір не укладений, то їх затверджують нормативним актом роботодавця за погодженням із профспілкою, а за її відсутності — з представниками (представником) трудового колективу (ч. 2 ст. 97 КЗпП). У колдоговорі чи положенні про оплату праці варто прописати, як визначається мінімальний розмір посадового окладу (тарифної ставки), які розміри міжпосадових (міжрозрядних) коефіцієнтів застосовувати для побудови схеми посадових окладів (тарифної сітки), а також порядок визначення годинних ставок і відрядних розцінок для різних виробництв і видів робіт. Але конкретні годинні ставки запроваджують згідно з наказом керівника.

Зверніть увагу!

Якщо мінімальна тарифна ставка буде прив’язана до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то вона змінюватиметься принаймні двічі протягом року. Також на початку кожного року переглядається її розмір залежно від середньомісячної кількості робочих годин.

Часто виникає запитання: чи варто вказувати годинні ставки у штатному розписі? У ньому доцільно зазначати місячну тарифну ставку, а годинну ставку можна вказувати довідково в окремій графі. У такому випадку штатний розмір доведеться затверджувати в новій редакції на початку кожного року та в разі зміни прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто на 1 січня, 1 липня та на 1 грудня 2019 року.

У наказі про прийняття на роботу потрібно вказувати, на яку посаду (за якою професією) приймається працівник на роботу, а також його кваліфікацію (категорію, клас, розряд). Відповідно, необхідно зазначати місячний оклад (тарифну ставку), що відповідає кваліфікації та визначений у штатному розписі. Додатково варто вказати, що здійснюватиметься погодинна оплата праці, тож, можна зазначити ще й розмір годинної ставки.