Чи повинен сумісник повідомити роботодавця про те, що він звільнився з основного місця роботи? Чи загрожує роботодавцю відповідальність, якщо з’ясувалося, що працівник-сумісник не має основного місця роботи?

ВІДПОВІДЬ: у роботодавців досить часто виникають такі запитання. Це й зрозуміло, адже інформацію про те, що в працівника-сумісника немає основного місця роботи, дуже легко відстежити за даними реєстру застрахованих осіб. За відсутності в працівника основного місця роботи може постати питання про  правильність нарахування ЄСВ.

Нагадаємо: якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінзарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід, суму ЄСВ розраховують як добуток розміру мінзарплати, установленої законом на місяць, і ставки єдиного внеску (абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI).

У разі нарахування зарплати (доходів) фізособам із джерел не за основним місцем роботи ставку ЄСВ (22 %) застосовують до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру. Якщо це не основне місце роботи, а сумісництво, ЄСВ нараховують на фактичну суму зарплати.