Разом із запровадженням сільгоспдотацій у сільгоспвиробників з’явився ще один привілей — часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки й обладнання вітчизняного виробництва. Тож наразі ми розповімо, хто, коли та в якому розмірі може отримати таку компенсацію, а також як відобразити її в бухобліку

Отримувачі компенсації

Розпочнімо з того, що порядок виплати такої компенсації врегульовано Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженим постановою КМУ від 01.03.2017 р. № 130, даліПорядок № 130.

Претендувати на таку компенсацію можуть юридичні особи та фізособи-підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів , вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, якщо питома вага вартості сільськогосподарських товарів становить не менш ніж 75% вартості всіх товарів, поставлених цими юридичними та фізичними особами протягом попередніх 12-ти послідовних звітних податкових періодів сукупно  (п. 3 Порядку № 130).

  Згідно з визначенням, наведеним у п. 2.15 ст. 2 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 р. № 1877-IV.

  Для новоутворених сільгоспвиробників, які провадять господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, питому вагу сільгосптоварів визначають за результатами кожного окремого звітного періоду (п. 3 Порядку № 130).

Зверніть увагу: тут слід керуватися поняттям «сільськогосподарські товари», визначеним у п. 2.15 ст. 2 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 р. № 1877-IV (даліЗакон № 1877). Аналогічний критерій передбачено й для отримувачів сільгоспдотації. Своєю чергою, детально визначення сільськогосподарських товарів ми розглянули в матеріалі «Як стати отримувачем бюджетної сільгоспдотації» газети № 166/2017.