Підприємство планує продати легковий автомобіль, що обліковується в нього на балансі, фізособі. Як таку операцію показати в бухобліку? Як правильно визначити базу обкладення ПДВ? Які наслідки матиме податково-прибутковий облік?

Документальне оформлення

Насамперед підприємство приймає рішення про продаж автомобіля, яке оформлює наказом директора чи протоколом зборів власників підприємства.

Із прикладом наказу про продаж автомобіля можна ознайомитися зі зразка 1.

Зразок 1

Окрім того, продаж автомобіля оформлюють договором купівлі-продажу. Такий договір складають у письмовій формі (ст. 208 Цивільного кодексу України, даліЦКУ) і має бути нотаріально посвідчений, або оформлення такого договору безпосередньо у сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів такого центру (абзаци 4, 5 п. 8 Порядку № 1388 ).

  Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 р. № 1388.

Вибуття автомобіля найчастіше оформлюють Актом приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (форма № ОЗ-1). Його складають у 3 примірниках: перші два — для підприємства, що передає основний засіб (перший примірник додають до звіту, а другий — до повідомлення на передання та для акцепта), третій — особі, що приймає основні засоби. Із прикладом заповнення цієї форми можна ознайомитися тут.