28 жовтня 2013

На засіданні Уряду Прем’єр-міністр України Микола Азаров, зокрема, сказав (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=246785989):

«Те, що ми поки що не досягли очікуваного відновлення зростання в реальному секторі економіки, обмежує можливості бюджету здійснювати всі заплановані видатки. Але в нас є досвід вирішення таких проблем, напрацьовані механізми. Зараз всі ці механізми, всі можливості наповнення Державного бюджету потрібно використати повною мірою.

Так, доходи загального фонду державного бюджету за 9 місяців поточного року склали 217 мільярдів гривень, або на 4% більше порівняно з відповідним періодом минулого року. Але правда в тому, що це нижчий приріст, ніж ми планували при формуванні бюджету (близько 9%)».

 

Чому так сталося? Згідно з Конституцією України, державний бюджет, податки і збори визначаються виключно законами України. Погано рахували депутати-бізнесмени?!

Бюджетний процес, даруйте за спрощення, полягає в кількох кроках. На першій сесії календарного року депутати приймають постанову «Про Основні напрями бюджетної політики» (http://zakon4.rada.gov.ua/rada/show/4824-17/conv/print#n9).

Після цього, у разі необхідності, приймаються зміни до законів, які регулюють наповнення бюджету, і депутати йдуть відпочивати, а Уряд розраховує проект бюджету. У вересні, повернувшись з канікул, депутати отримують проект бюджету, розглядають його й за нього голосують.

Підписаний Президентом України Закон «Про Державний бюджет» повинен виконуватися. Відповідальне за адміністрування податків Міндоходів має забезпечити надходження згідно з чинним Податковим кодексом.

 

Податковий кодекс мав бути стабільним. Принаймні так обіцяли платникам податків у 2010 році. Однак чотири десятки змін вже внесено. Зараз у Комітеті з питань податкової та митної політики Верховної Ради України знаходиться на розгляді 338 законопроектів. Більшість з них — зміни до Податкового кодексу.

Ініціює зміни правил «податкової гри» й Міндоходів. Давайте переглянемо фрагменти публікацій в Інтернеті.

 

Доходи держбюджету досягли майже 30 мільярдів гривень

http://www.pravda.com.ua/news/2013/10/4/6999270/

Як повідомляється, 3 жовтня міністр доходів і зборів Олександр Клименко не зміг назвати ні обсяг фактичних надходжень, ані планових показників.

«Ми хочемо піти від поняття «план». Це архаїзм. Як можна запланувати роботу на рік вперед?», — сказав він.

А поняття «бізнес-план» — це що? Капіталістичний соціалізм?!

 

Міністерство доходів і зборів затвердило п’ятирічну стратегію розвитку

http://minrd.gov.ua/media-tsentr/novini/103256.html

Жодна організація не може працювати без конкретного плану дій та розуміння своїх цілей і перспектив. Тому ми визначили  сім стратегічних напрямків роботи Міністерства. За кожним із них визначено відповідальних виконавців та методику оцінки ступеню реалізації поставлених завдань», — зазначив О. Клименко.

Як можна запланувати роботу на п’ять років вперед?!

 

Кабінет Міністрів України затвердив Стратегічний план розвитку Міністерства доходів і зборів до 2018 року

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=246791353.

Презентуючи Стратегію, Міністр Олександр Клименко запевнив, що вона буде доведена до усього колективу Міністерства, щоб «кожен співробітник органів доходів і зборів у кожному регіоні України чітко усвідомлював свої задачі, алгоритми їх виконання та персональну відповідальність за результати. Ми розуміємо, що результат роботи усього Міністерства залежить від якості реалізації ініціатив на місцях. Тому чітко визначили стратегічні напрями роботи та зони відповідальності кожного підрозділу та кожного співробітника».

Цей Стратегічний план також архаїзм?!

 

«Влада планує відстрочити зниження ПДВ і податку на прибуток», — Клименко

http://ua.korrespondent.net/business/taxes/1614701-vlada-planue-vidstrochiti-znizhennya-pdv-i-podatku-na-pributok-klimenko

«Українська влада має намір відкласти заплановане в 2014-му зниження ставок податку на додану вартість та податку на прибуток, щоб уберегти бюджет від скорочення доходів у період уповільнення економіки», — повідомив міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

По-перше, варто нагадати, що зміни до податкового законодавства потрібно вносити за півроку.

По-друге, виникає запитання: «Чому великі підприємства, які є основними платниками податку на прибуток, отримавши після поетапного зниження ставки цього податку мільярди гривень, не змогли досягти «очікуваного відновлення зростання в реальному секторі економіки» і «докотилися» до згаданого уповільнення економіки? Чому не зупинили уповільнення економіки обслуговування великих платників податків у відомому офісі, впровадження електронних сервісів, горизонтальний моніторинг тощо?

 

Клименко розповів, скільки заробить бюджет на «офшорному законі»

http://www.epravda.com.ua/news/2013/10/5/397472/

Обсяг податкових надходжень, які, як очікується, великі платники податків перерахують до бюджету в рамках оподаткування контрольованих операцій із застосуванням норм трансфертного ціноутворення, становитиме 0,5 млрд гривень вже до кінця 2013 року.

Про це повідомив міністр доходів і зборів Олександр Клименко у ході робочої поїздки в Ужгород, передає «УНІАН».

Для порівняння: середньомісячні надходження податку на прибуток в Україні — 5 млрд грн.

 

Клименко ще подумає, чи варто контролювати операції бізнесу аж із 92 країнами

http://www.epravda.com.ua/news/2013/10/1/396946/

Міністерство доходів і зборів розглядає можливість скоротити перелік країн, операції з якими будуть перевірятися відповідно до закону про трансфертне ціноутворення.

Про це повідомляє прес-служба відомства з посиланням на голову Міндоходів Олександра Клименка.

А коли приймали закон, то про що думали?!

 

Клименко оголосив війну «тютюновим» контрабандистам

http://www.epravda.com.ua/news/2013/09/30/396782/   

Україна збирається активізувати співпрацю з Європейським офісом по боротьбі з шахрайством OLAF з протидії контрабанді незаконному обігу тютюнових виробів.

Про це заявив міністр доходів і зборів Олександр Клименко на зустрічі з генеральним директором Європейського офісу з боротьби з шахрайством OLAF Джованні Кесслером, передає агентство УНІАН.

Якщо на пачці цигарок застережливі написи зроблені іншою мовою, ніж українська (здебільшого російською), то це — контрабанда. Ви, шановний читачу, бачили такі цигарки? І я бачив, як такі тютюнові вироби продаються у відкритому доступі.

Зараз переді мною дві пачки цигарок відомого українського виробника. Одна — фабрична, інша — куплена дешевше у бабусі, що торгує цигарками з написом «Курение убивает». У мене склалося враження, що крім контрабанди є ще й контрафакт. Порівнюю дві згадані пачки — граюся у гру «Знайди 10 відмінностей». Вже 5 знайшов…

Куди дивляться податкові міліціонери? Раніше (за часів ДПА) такого не було. Тютюн — це повністю міндоходівська парафія!

 

Клименко порівняв себе з художником, який пише шедеври

http://www.epravda.com.ua/news/2013/07/24/386731/

Міндоходів має намір провести широке обговорення законопроекту про зниження ставки ПДВ з 17% до 9% та введення компенсаційного податку з обігу зі ставками 1% і 2% і тільки після цього направити документ на розгляд у Раду.

«Ми повинні побудувати професійний діалог і в ньому для себе визначити те раціональне зерно, яке ми будемо втілювати. Скільки часу на це піде? — Скільки часу необхідно для написання вірша? Скільки часу потрібно художнику для написання картини, яка потім стає шедевром?» — сказав міністр.

Про те, що вдалося написати за два місяці, — у наступній цитаті.

 

Клименко готовий відмовитися від ідеї введення податку з обороту

http://www.epravda.com.ua/news/2013/09/19/395350/

Міндоходів готове відмовитися від введення 1–2% податку з обороту зважаючи на малу підтримку такої ініціативи в бізнес-середовищі.

Про це сказав міністр доходів і зборів Олександр Клименко журналістам на брифінгу в четвер, передає «Інтерфакс-Україна».

Про безглуздість такої ідеї йшлося в статті «Податок з обороту разом із ПДВ — нове слово в оподаткуванні», опублікованій в газеті  «Інтерактивна бухгалтерія» ще 2 серпня (http://www.interbuh.com.ua/ua/documents/oneopinions/791).

Цікаво, коли Міндоходів відмовиться від ідеї введення загальнообов'язкового декларування доходів громадян. Варіанти відповіді:

  • вже зараз;
  • після обговорення;
  • після акцій протесту.

 

Клименко пообіцяв обговорити обов'язкове декларування доходів

http://www.epravda.com.ua/news/2013/09/18/395203/

Законопроект про загальнообов'язкове декларування доходів громадян буде винесено на обговорення найближчим часом.

Про це журналістам повідомив міністр доходів і зборів Олександр Клименко, передає «УНІАН».

Найближчим часом — це через скільки місяців? Обіцяного, як відомо, три роки чекають…

 

Податківці поповнять скарбницю за рахунок тваринників?

http://www.epravda.com.ua/news/2013/10/4/397318/

Міністр доходів Олександр Клименко неодноразово говорив, що необхідність реформування податкової політики держави у сфері аграрного сектора давно назріла, і є потреба відсікти неефективні пільги.

Дайте спокій селянам. За час дії ФСП аграрна галузь піднялася. В Україні є свої продукти, що стратегічно важливо. Це при тому, що у світі — дефіцит харчів, який подолати без ГМО неможливо. До того ж аграріям потрібні кошти для того, щоб зробити українські продукти такими, як у ЄС.

 

Регіонали пропонують податківцям не чіпати аграріїв до 2018 року

http://www.epravda.com.ua/news/2013/05/11/374139/

У ВР зареєстрований законопроект, яким пропонується заборонити ревізію пільгового оподаткування аграріїв до 2018 року.

«Можна вдвічі-втричі завищувати урожайність, організовувати фіктивну переробку цієї дописаної урожайності. А на цю суму можна знижувати свій податковий кредит і менше платити ПДВ. Цим широко користуються. Сільгосппідприємства почали включати у схеми мінімізації оподаткування», — зазначає народний депутат. 

Водночас, на думку Царьова, із такими махінаціями варто боротися окремими законами: частково проблему може вирішити, наприклад, законопроект про трансферне ціноутворення.

Натомість на тлі порівняно низького обсягу видатків держбюджету на підтримку АПК (за підрахунками регіонала, за останній рік пряма підтримка аграріїв державою скоротилася втричі) податкові пільги можуть гарантувати збереження рентабельності виробництва та конкурентоздатність українських товаровиробників на зовнішніх ринках. Під питанням, каже Царьов, також інвестиційний імідж України.

Нагадаємо, раніше про намір переглянути податкові пільги заявили в уряді: у Міндоходів повідомили про можливість запровадження для аграріїв 7% ПДВ. 

 

Янукович у Ялті: остання зупинка перед Вільнюсом

http://www.pravda.com.ua/articles/2013/09/22/6998454/

Міністр закордонних справ Кожара взявся представити Вілкула шведським бізнесменам із компанії «Чумак».

— Вони — найбільший інвестор в Україні, але Клименко їх душить податками, — від роздратування Кожара сплеснув долонями. — Відстали від них, тільки коли підключився МЗС...

Коментарі зайві.

 

Варто пам’ятати, що на засіданні Уряду Прем’єр-міністр України Микола Азаров сказав (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=246785989):

«Будь-яке збільшення тиску на підприємства, необґрунтовані перепони — це ніщо інше, як економічний злочин».

Шановні міндоходівці мали би просто виконувати свою місію (http://minrd.gov.ua/data/material/000/064/103256/222.pdf): «Адмініструвати податки, збори, митні платежі та єдиний соціальний внесок, надавати послуги громадянам і бізнесу та, як наслідок, забезпечувати наповнення дохідної частини бюджету, створювати умови для розвитку підприємництва та міжнародної торгівлі». А не «картини малювати».

 

Володимир ПРИТИСКАЧ,

оглядач газети «Інтерактивна бухгалтерія»