12 серпня 2013

 Міндоходів на своєму сайті повідомило, а ЗМІ поширили, що «співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів спільно з ГУБОЗ МВС України затримано вищу посадову особу Національного університету ДПС України під час отримання хабара. Він вимагав і отримав від двох громадян України хабар у розмірі 40 і 80 тисяч гривень за вступ їх родичів до навчального закладу, в якому він працював».

         Ситуація досить дивна з огляду на те, що прийом до вишів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання та можливість навчатися за кошти фізичних та юридичних осіб об’єктивно зменшили корупційну складову під час вступу. Однак виникла необхідність платити за екзамени та заліки. Ходять чутки, що платять і бюджетники, і контрактники. Але якщо сума хабара під час вступу обчислювалася тисячами грошових одиниць, то хабар за іспит чи залік — сотнями.
         За наведені вище 40 чи 80 тисяч гривень можна здобути освіту юриста чи економіста у виші будь-якого обласного центру — не обов’язково їхати в Ірпінь. У Національному університеті ДПС України рік навчання коштує 15 тисяч гривень. А, маючи диплом, влаштуватися на роботу в податкову інспекцію зараз дуже просто — вакансії є.
         Можливо, хабар давали за вступ на факультет податкової міліції, де навчаються за бюджетні кошти. Хоча туди приймають за направленнями з областей, у всі часи податківці публічно й активно запрошували до вступу абітурієнтів. Останні навіть комісію проходили в місцевих лікарнях МВС.
         Яким же буде податковий міліціонер, що починає кар’єру з батьківського хабара за вступ? Молодий лейтенант, прийшовши на службу після вишу, за рік заробить 20 тисяч гривень… Далі, шановні читачі, рахуйте самі.
         До речі, співробітники Головного управління внутрішньої безпеки є податковими міліціонерами. Можливо, навіть, і випускниками Національного університету ДПС України.
         Що стосується «вищої посадової особи», навіть якщо це, наприклад, один із проректорів, то ректор Петро Мельник має піти з посади. Тим паче, що він вже був в епіцентрі скандалів: «помаранчева» влада звільняла його з посади,  мав місце інцидент із депутатом Іриною Геращенко на минулорічних парламентських виборах, у цьому році спливла якась кримінальна історія, пов’язана з грошима на Євро-2012…
         Дружина Цезаря має бути поза підозрами. Ректор міндоходівського вишу — також. Тому про Мельника, як ректора, потрібно вже говорити в минулому часі.
         Наступним ректором буде молодий кандидат наук із Донецька чи Макіївки — це гіпотеза.
        
Володимир ПРИТИСКАЧ,
оглядач газети «Інтерактивна бухгалтерія»
із 7-річним стажем роботи у вищому навчальному закладі