26 лютого 2014

Події, що відбуваються цими днями, увійдуть до всіх можливих Книг рекордів: як за блискавичною швидкістю, так і за абсурдністю.

Цікаво, чи був у світовій практиці випадок, коли зникала всенародно й законно обрана вища посадова особа держави, лідер півторамільйонної партії, яка має парламентську більшість і очолювала всі владні вертикалі й горизонталі. Це ще абсурдніше, аніж серпневий путч 1991 року з «типу» ізоляцією Горбачова у Форосі.

Підстав для втечі не було. Була письмова домовленість з опозицією. Верховна Рада прийняла рішення про повернення до тієї редакції Конституції, за якою Президент України обирався. Потрібно було підписувати цей та інші закони, звільняти міністрів, швидко призначати нових, ініціювати розслідування зловживань посадовців. Про це можна було публічно заявити на з’їзді в Харкові. І все. Урешті-решт можна було написати заяву про відставку, вибачитися й піти гідно.

Тепер усі ламають собі голову, куди зник капітан корабля, що поки хитається, однак усім зрозуміло, що цей корабель не затоне.

Практично одночасно, ще до звільнення з посад, почала розбігатися молода креативна донецька команда міністрів — членів політради правлячої партії. Доцільно нагадати бухгалтерам і підприємцям випадок у донецькому аеропорту, який стався з вищою посадовою особою Міндоходів. Коли ця особа разом із так званим Генеральним прокурором (на той момент — діючим) намагалися відлетіти в якесь «місто мрій». За даними прикордонників, зчинилися стрілянина й метушня, а згадані посадові особи повтікали в невідомому напрямку. Раніше у невстановлених місцях з’явився колишній Голова ДПА України, «папєрєднік» нинішнього міндходівця — Міністр внутрішніх справ. Список посадових осіб, якими вжито заходів щодо свого зникнення у невстановлені місця, щогодинно поповнюється.

Що стосується Міністра доходів, є повідомлення, що він у відпустці. Напевно, відпирає помаранчевий прапор. Та зараз не 2004-й рік, а 2014-й. Гасло «Так!» вийшло з моди. Нинішні гасла — «Банду геть!» і «Героям слава!» Зручний час знайшов для відпустки!.. Тут керівник парламентської фракції «Партії регіонів» із усіх телеканалів повідомляє, що в казні грошей немає!..

Тим часом у різних місцях руйнують пам’ятники Леніну.

П’ятниця. Центр Дніпропетровська. На екрані на торгівельному центрі «Пасаж» транслюють «Шустера». Молоді невстановлені особи обліпили постамент пам’ятника Леніну й кричать «Слава Україні!» Ніяких промов, що свідчить про стихійність акції. Поруч великий екран, на якому самовдоволені зірки та Міністр Клименко закликають декларувати доходи. Ролик повторюється щоп’ять хвилин. Хто має калькулятор, нехай порахує, скільки разів був прокручений цей ролик за сім годин, поки пам’ятник не впав головою в бік екрана. Блискавично, вже в суботу, регіональна Дніпропетровська міська рада перейменувала площу Леніна на площу Героїв Майдана. Галичани «відпочивають»...

Так сталося, що мені випало бути присутнім 1 серпня 1990 року на подібному дійстві в галичанському Червонограді, коли вперше у СРСР був демонтований пам’ятник Леніну. Рішення було прийнято сесією міської ради, про час демонтажу повідомила міська газета. Можете подивитися, як це було. Так має бути й зараз — ніякого вандалізму!

У час практичної реалізації положень відео під назвою «Вітя, чао!», який за кілька тижнів переглянуло більше користувачів Інтернету, аніж за кілька років клименківське «Місто мрії», є над чим замислитися й деяким бухгалтерам, підприємцям і значній кількості простих фізичних осіб.

У Межигір’ї вже витягли з води якісь папери, у яких зазначено суми якихось грошових одиниць і назви суб’єктів підприємницької діяльності. Тим, хто мав відношення до подібних грошей, варто ще раз переглянути свої бухгалерсько-податкові папери і, за необхідності, подати до податкових інспекцій уточнені декларації. Найближчим часом невстановлені (поки що) особи,  захочуть встановити невстановлені (поки що) шляхи згаданих грошей та осіб, до цього причетних.

Тим фізичним особам, які отримували гроші за участь у антимайданах, варто пам’ятати, що згідно з нормами нині діючого Податкового кодексу, потрібно ці гроші задекларувати й сплатити з них податок на доходи фізичних осіб до бюджету. За неподання декларації про доходи передбачена відповідальність. Детальніше про подання декларацій — на сайтах Міндоходів.

До уваги всіх установлених і невстановлених донецько-креативних менеджерів: ніякі невстановлені місця вас не врятують. За смерті й каліцтва людей відповідатимуть усі, хто так чи інакше до цих смертей і каліцтв причетний.

…Чомусь згадалася особа, яка очолювала Податкову, Митну служби та МВС. Два постріли в гаражі…

 

Володимир ПРИТИСКАЧ,

 оглядач електронної газети «Інтерактивна бухгалтерія»