Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 17.06.2016 р. № 13557/6/99-99-15-02-01-16 розглянула питання щодо необхідності заповнення додатка ПН до рядка 23 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств у разі виплати доходів нерезиденту, які відповідно до правил міжнародного договору звільнені від оподаткування та з яких не утримується й не перераховується податок на доходи нерезидентів.

Так, під час подання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897, платникам податку на прибуток підприємств необхідно заповнити всі графи додатка ПН до такої декларації. При цьому в разі виплати доходів нерезиденту, які відповідно до правил міжнародного договору звільнені від оподаткування та з яких не утримується й не перераховується податок на доходи нерезидентів, у графі 5 «Ставка податку (%) згідно з міжнародним договором» рекомендуємо вказати «0».

Окрім того, контролери зауважили: Податковим кодексом не передбачено звільнення від декларування сум доходів нерезидентів, які відповідно до правил міжнародного договору звільнені від оподаткування та з яких не утримується й не перераховується податок на доходи нерезидентів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»