Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 18.07.2016 р. № 24269/7/99-99-15-03-02-17 висвітлила особливості обкладення ПДВ операцій із постачання вживаних транспортних засобів.

Наземний транспортний засіб вважатиметься вживаним товаром, якщо він:

  • був у користуванні не менш ніж 1 рік (незалежно від наявного пробігу)

або

  • реєструється в Україні відповідно до законодавства та водночас має загальний наземний пробіг понад 6000 км (незалежно від строку користування до 1 року чи більш ніж 1 рік).

Зокрема при реалізації особою, не зареєстрованою як платник ПДВ, уживаного транспортного засобу платнику ПДВ, який провадить діяльність із постачання вживаних транспортних засобів, у межах договору, що передбачає передання права власності на такий транспортний засіб від особи, не зареєстрованої як платник ПДВ, до платника ПДВ, ціна такого транспортного засобу визначається не нижче його оціночної вартості, розрахованої суб'єктом оціночної діяльності, уповноваженим здійснювати оцінку відповідно до закону.

У разі подальшої реалізації (у т.ч. при переданні у фінансовий лізинг) таким платником ПДВ уживаних транспортних засобів, придбаних в осіб, не зареєстрованих як платники ПДВ, у межах договорів, що передбачають перехід права власності на такі транспортні засоби до платника ПДВ, ціна продажу таких уживаних транспортних засобів, згідно з п. 189.3 ПКУ, визначається платником ПДВ виходячи з договірної (контрактної) вартості, але не нижче за звичайні ціни.

Постачання вживаних транспортних засобів, придбаних у лізингової компанії (лізингодавця) — платника ПДВ. У разі якщо придбання платником податку вживаних транспортних засобів здійснювалося в лізингової компанії (лізингодавця) — платника ПДВ, для операцій із подальшого постачання таких транспортних засобів правила визначення бази обкладення ПДВ, передбачені п. 189.3 ПКУ, не застосовуються.

До того ж у цьому випадку для таких операцій база обкладення ПДВ визначатиметься відповідно до п. 188.1 ПКУ, виходячи з договірної вартості вживаних транспортних засобів з урахуванням загальнодержавних податків і зборів, а податкові зобов’язання з ПДВ визначатимуться відповідно до п. 187.1 ПКУ на дату «першої події».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»