Новини публікуються мовою оригіналу

Мінсоцполітки в листі від 29.06.2016 р. № 784/13/84-16 розглянуло питання обчислення середньої заробітної плати держслужбовцям, яким надавалася відпустка в травні 2016 року.

Із 1 травня 2016 року відповідно до постанови КМУ від 06.04 2016 р.  № 292 держслужбовцям підвищено посадові оклади з одночасною зміною структури.

У разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівників органів державної влади й органів місцевого самоврядування згідно з актами законодавства період до зміни структури заробітної плати виключається із розрахункового періоду (п. 2 Порядку № 100).

Зважаючи на це, розрахунковим періодом для проведення нарахувань, виходячи із середньої зарплати, має бути період починаючи з травня 2016 року.

У разі коли зміна структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівників органів державної влади й органів місцевого самоврядування відбулася в період, протягом якого за працівником зберігається середня заробітна плата, а також коли заробітна плата в розрахунковому періоді не зберігається, обчислення середньої заробітної плати провадиться з урахуванням виплат, передбачених працівникові згідно з умовами оплати праці, що встановлені після підвищення посадових окладів.

Тож  у випадку проведення нарахування середньої заробітної плати для оплати днів відпустки в травні 2016 року необхідно заробітну плату держслужбовця, яка нарахована йому за новими умовами оплати праці в травні, помножити на 12 календарних місяців і розділити на календарні дні періоду травень 2015 – квітень 2016 року за винятком святкових і неробочих днів, які припадають на цей період. Одержаний результат множиться на число календарних днів відпустки.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»