Новини публікуються мовою оригіналу

Фонд держмайна в листі від 14.07.2016 р. № 10-51-13533 повідомляє: згідно із ч. 5 ст. 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» від 21.09.2006 р. № 185-V (далі — Закон № 185), у разі якщо за результатами фінансово-господарської діяльності в попередньому році господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, до 01 травня року, наступного за звітним, не приймалося рішення про відрахування частини чистого прибутку на виплату дивідендів, то такі товариства зобов’язані сплатити до держбюджету платіж у розумінні абз. 8 ч. 5 ст. 11 Закону № 185, а саме частину чистого прибутку.

Водночас ч. 5 ст. 11 Закону № 185 установлено, що сплата до держбюджету частини чистого прибутку здійснюється в розмірі, визначеному за базовим нормативом відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, і не передбачено можливості для госптовариств здійснювати відрахування частини чистого прибутку пропорційно розміру держчастки (акцій) у статутних капіталах таких госптовариств.

З огляду на викладене вище, зважаючи на положення ч. 5 ст. 11 Закону № 185, Фонд держмайна вважає, що госптовариства, які до 01 травня року, що настає за звітним, не прийняли рішення про виплату дивідендів, здійснюючи обчислення частини чистого прибутку, яка має бути сплачена до держбюджету, повинні брати для бази розрахунку загальний розмір чистого прибутку товариства, отриманого у звітному році.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»