Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Чернігівській області в листі від 21.07.2016 р. № 2372/10/25-01-13-01-10 нагадує: до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається (пп. 165.1.1 ПКУ) сума щорічної разової грошової допомоги, яка надається згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII (даліЗакон № 3551). Відповідно до ст. 171 Закону № 3551, щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених ст.ст. 12–16 Закону № 3551, здійснюють через відділення зв'язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам — за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, — за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

Військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, особам начальницького й рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги провадиться шляхом перерахування коштів органами праці та соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби.

Згідно з Довідником ознак доходів, сума щорічної разової грошової допомоги, яка надається відповідно до Закону № 3551, відображається податковим агентом у податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою — «128»«соціальні виплати з відповідних бюджетів».

Таким чином, військова частина, яка нараховує (виплачує, надає) військовослужбовцям разову грошову допомогу, що надійшла від органів праці та соціального захисту населення, відображає суму такого доходу в податковому розрахунку за формою № 1ДФ під ознакою «128».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»