Новини публікуються мовою оригіналу

Починаючи з 1 січня 2016 року відповідно до пп. «б» п. 200.4 ПКУ платникам ПДВ надано можливість зараховувати суму ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до держбюджету.

Водночас контролери зауважують: нормами ПКУ передбачено право на зарахування сум бюджетного відшкодування з ПДВ лише на сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з платежів, які повністю сплачуються до держбюджету.

Відповідно до ст. 29 гл. 5 р. II і ст. 64 гл. 11 р. III Бюджетного кодексу України, податок на прибуток підприємств розподіляється пропорційно між державним і місцевим бюджетами, крім податку на прибуток підприємств державної власності, що зараховується до загального фонду державного бюджету в повному обсязі.

Зважаючи на викладене вище, фіскали повідомляють: суми ПДВ, що підлягають бюджетному відшкодуванню, не можуть бути зараховані в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з податку на прибуток підприємств, окрім підприємств державної власності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»