Новини публікуються мовою оригіналу

Державна регуляторна служба України за результатами численних звернень суб’єктів господарювання здійснила експертизу наказу Мінфіну «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» від 11.02.2016 р. № 49 (даліНаказ № 49).

За результатами відповідного аналізу, ДРС дійшла такого висновку: уведення в дію Наказу № 49 спричинило низку проблем, зокрема, пов’язаних зі складністю заповнення звітних форм, неможливістю їх коригування та надмірними фінансовими санкціями за допущення помилок при заповненні такої звітності, що, своєю чергою, призводить до невиправданого адміністративного, а також фінансового навантаження на суб’єктів господарювання, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та ліцензії на вироблення та оптову торгівлю тютюновими виробами.

У зв’язку із цим ДРС рішенням від 04.07.2016 р. № 8 запропонувала Мінфіну скасувати необхідність подання звітності, передбаченої формами звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»