Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 21.06.2016 р. № 1178/99-99-15-01-01-18 розглянула проблему, пов’язану з обкладенням ПДВ операцій із компенсації орендарем нерухомого майна вартості витрат на комунальні послуги й енергоносії, що була викладена в листі ДФС від 19.04.2016 р. № 8815/6/99-99-19-03-02-15.

Контролери повідомляють: у вартості послуги з оренди нерухомого майна орендар здійснює економічне відшкодування всіх елементів витрат орендодавця, що включені ним до виробничої собівартості послуги, у т.ч. і таких складових інших прямих витрат, як вартість комунальних послуг й електроенергії, земельний податок за земельну ділянку, податок на нерухоме майно.

Таким чином, операція з постачання послуги з оренди нерухомого майна обкладається ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%, без виключення з її складу будь-яких складових частин її вартості.

Водночас, у разі якщо між орендодавцем й орендарем укладено окремі договори про надання орендарем компенсації витрат, які не включаються орендодавцем до складу орендної плати, а підлягають окремій оплаті, зокрема, за спожиті орендарем комунальні послуги й електроенергію, земельний податок за земельну ділянку, податок на нерухоме майно, то суми коштів, сплачених за такими договорами, не включаються орендодавцем до бази оподаткування послуги з оренди нерухомого майна, оскільки є окремими самостійними операціями.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»