На жаль, помилки в податкових накладних (або ж навіть відмова в поданні документа) супроводжують життя ПДВшників. Аби зберегти податковий кредит, платники податку — покупці мають додати до податкової декларації заяву-скаргу (додаток Д8) на постачальника.

Майже рік між податківцями та платниками податку точилися суперечки, чи можна скаржитися (а отже, і скористатися податковим кредитом) у періодах, інших ніж період виписки податкової накладної. Це стосувалося, наприклад, податкових накладних з недоліками, якщо папери надходять із запізненням. Несформованою остаточно була й судова практика.

Нарешті, законодавці вирішили вписати до ст. 201 ПКУ спеціальну норму: право поскаржитися зберігається за покупцем протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. Це правило має запрацювати 01.01.2014 р.

Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків». Згідно з останньою інформацією Закон направлено на підпис Президенту України (24.10.2013 р.).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»