Новини публікуються мовою оригіналу

Закон України «Про фінансову реструктуризацію» від 14.06.2016 р. № 1414-VIII (далі — Закон № 1414) установлює, що особливості оподаткування окремих операцій, пов'язаних із проведенням процедури фінансової реструктуризації, визначає ПКУ.

Згідно із нормами ПКУ:

1. Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняються від сплати ПДВ операції платника податку — боржника з постачання товарів із метою погашення його заборгованості перед кредиторами відповідно до плану реструктуризації, погодженого згідно із законом щодо фінансової реструктуризації (п. 46 підрозділу 2 «Перехідних положень» ПКУ).

2. На період дії закону щодо фінансової реструктуризації платник податку на прибуток підприємств ураховує норми щодо зменшення (збільшення) фінансового результату до оподаткування згідно з п. 39 підрозділу 4 «Перехідних положень» ПКУ).

3. Реструктуризація податкового боргу та грошових зобов'язань платника податків на умовах плану реструктуризації здійснюється відповідно до п. 37 підрозділу 10 «Перехідних положень» ПКУ та не потребує укладення окремого договору про розстрочення (відстрочення) згідно зі ст. 100 ПКУ.

Реструктуризація податкового боргу та грошових зобов'язань платника податків, відповідно до цього пункту, здійснюється контролюючими органами шляхом анулювання (прощення), розстрочення (відстрочення) податкового боргу та грошових зобов'язань. Операції з реструктуризації заборгованості, керуючись планом реструктуризації, не визнаються контрольованими операціями й до них не застосовуються вимоги, установлені до контрольованих операцій.

Контролюючі органи здійснюють списання, розстрочення (відстрочення) податкового боргу та грошових зобов'язань платника податку протягом 10-ти робочих днів із дня погодження плану реструктуризації.

Майно платника податку звільняється із податкової застави та від адміністративного арешту з дня погодження плану реструктуризації чи затвердження плану санації.

Не підлягають списанню та/або реструктуризації податковий борг і грошові зобов'язання ПДФО та ЄСВ, окрім штрафних санкцій та пені.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»