Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Харківській області в листі від 06.07.2016 р. № 3888/10/20-40-12-03-14 нагадало:

ОСББ, утворені згідно із Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.20001 р. № 2866-III та внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, не сплачують податок на прибуток із будь-яких доходів, отриманих ними в межах статутної діяльності, за умови, якщо:

  • ці доходи (прибутки) використовуються такими неприбутковими організаціями винятково для фінансування видатків на їх утримання, реалізації мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, визначених її установчими документами (пп. 133.4.2 ПКУ);
  • не здійснюється розподіл доходу серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників, членів органів управління й інших пов'язаних із ними осіб.

Водночас контролери повідомили таке:

до затвердження нової форми звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, суми коштів, отримані ОСББ від здачі в оренду приміщень, відображаються в рядку 7.1.2 «доходи, які надходять таким неприбутковим організаціям для забезпечення потреб їх основної діяльності» Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»