Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в підкатегорії 116.13 системи «ЗІР» надала деякі роз’яснення щодо порядку заповнення заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального (далі — Заява) із позначкою «Зміни» у разі зміни в даних про пункти реалізації пального.

Так, у п. 5 «Відомості про пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти) реалізації пального» Заяви надається інформація про нові пункти й пункти, щодо яких відбувалася хоча б одна із зазначених змін.

У разі зміни коду пункту інформація надається двома рядками:

  • із попереднім кодом — про припинення реалізації пального;
  • із новим кодом — первинне надання.

У графі 10 «Код ознаки надання інформації» п. 5 «Відомості про пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти) реалізації пального» Заяви зазначається числове значення ознаки надання інформації згідно з Правилами заповнення ознаки надання інформації, що передбачене формою Заяви, а саме:

  • 1 — Первинне надання інформації про пункт;
  • 2 — Зміна найменування пункту;
  • 3 — Зміна ознаки делегування права виписки акцизних накладних;
  • 4 — Зміна місцезнаходження пункту;
  • 5 — Зміна типу об’єкта оподаткування;
  • 6 — Припинення реалізації пального через пункт.

У разі якщо зміни відбуваються одночасно за різними кодами ознаки інформація надається декількома рядками (у розрізі кодів ознаки надання інформації) або двома рядками: із зазначенням ознаки надання «6» у рядку з помилковими даними та ознакою надання «1» — у рядку із зазначенням нових даних.

Зміни в реєстрі платників щодо інших даних платника податку вносяться на підставі даних із Єдиного банку даних про платників податків — юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб, отриманих у результаті взаємодії цих інформаційних систем, а також із використанням відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, отриманих згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»