Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про засади функціонування ринку електричної енергії України» (реєстр. № 0916), який визначає правові, економічні й організаційні засади діяльності ринку електричної енергії України та регулює відносини, що виникають у процесі його функціонування.

У законі йдеться, що кваліфіковані споживачі електричної енергії за своїм вибором можуть купувати її в будь-якого з незалежних або гарантованих енергопостачальників. До 1 січня 2015 року побутові споживачі не є кваліфікованими споживачами електроенергії, але стають ними з 1 січня 2015 року.

Основні умови діяльності суб’єктів ринку електричної енергії та взаємовідносин між ними відповідно до наведеного вище Закону регулюватимуться, зокрема:

  • правилами ринку, які в т.ч. визначають правила функціонування балансуючого ринку та правила функціонування ринку допоміжних послуг;
  • правилами ринку «на добу наперед»;
  • кодексом електричних мереж;
  • кодексом комерційного обліку.

Правила ринку електричної енергії, правила ринку  «на добу наперед» і кодекс комерційного обліку затверджуватимуться органом державного регулювання діяльності в енергетиці. Кодекси електричних мереж — центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління в електроенергетиці, за погодженням із органом державного регулювання діяльності в енергетиці.

Повномасштабний ринок електричної енергії запроваджується з 1 липня 2017 року, у т.ч. такі його складові: ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед», балансуючий ринок.

За інформацією офіційного веб-порталу Верховної Ради України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»