Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 29.06.2016 р. № 14038/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо нарахування ПДВ при списанні простроченої кредиторської заборгованості.

На думку податківців, товари/послуги, отримані платником ПДВ і не оплачені протягом строку позовної давності, вважаються безоплатно отриманими, оскільки відсутній факт їх придбання, як це передбачено в п. 198.3 ПКУ, а тому право на податковий кредит щодо таких товарів/послуг у платника податку відсутнє.

При цьому в розумінні пп. 14.1.257 ПКУ сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності, є безповоротною фінансовою допомогою.

Ураховуючи зазначене, контролери наполягають: якщо платник податку під час придбання товарів/послуг на підставі отриманої податкової накладної сформував податковий кредит, але такі товари/послуги не були оплачені протягом строку позовної давності, то в податковому періоді, у якому відбувається списання кредиторської заборгованості, платнику податку необхідно відкоригувати суму податкового кредиту, сформованого під час отримання неоплачених товарів/послуг. При цьому зменшення податкового кредиту в указаному випадку здійснюється на підставі бухгалтерської довідки.

На нашу думку, така позиція контролерів не має законодавчого підґрунтя. Детальніше про це ми розповідали в матеріалі «Списання кредиторської заборгованості: наслідки ПДВ-обліку» газети № 118/2016.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»