Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 29.06.2016 р. № 14156/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо порядку обкладення ПДВ операцій із постачання нерезидентом послуг з оренди виділених серверів у мережі Інтернет резиденту.

Ураховуючи положення п. 2 ст. 181 Цивільного кодексу України та п. 2 Порядку підключення до глобальних мереж передачі даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2002 р. № 522, сервер підпадає під поняття рухомих речей.

Таким чином, оскільки місцем постачання нерезидентом послуг із надання в оренду (лізинг) рухомого майна (у т.ч. виділених серверів у мережі Інтернет) резиденту-платнику ПДВ вважається місце, у якому такий резидент-платник ПДВ зареєстрований як суб’єкт господарювання (митна територія України), то операція з постачання вказаних послуг є об’єктом обкладення ПДВ (згідно зі ст.ст. 186 та 185 ПКУ).

Окрім того, якщо резидент-платник ПДВ на митній території України отримує від нерезидента послуги з надання в оренду (лізинг) рухомого майна (у т.ч. виділених серверів у мережі Інтернет), то такий резидент-платник ПДВ є відповідальним за нарахування й сплату ПДВ до бюджету за такою операцією.

Щодо формування резидентом суми податкового кредиту за операціями з придбання в нерезидента послуг з оренди виділених серверів у мережі Інтернет та відображення в податковій звітності з ПДВ контролери повідомляють, що згідно з п.п. 198.1 та 198.2 ПКУ до складу податкового кредиту належать суми податку, сплачені/нараховані в разі здійснення, зокрема, операцій з отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України.

Для операцій із постачання послуг нерезидентом на митній території України датою віднесення сум податку до складу податкового кредиту є дата складання платником податку податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обсяги послуг (із ПДВ), отриманих на митній території України від нерезидента, відображаються в рядку 6 р. І «Податкові зобов’язання» та рядку 11.4 р. ІІ «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ (пп. 7 п. 3 і пп. 1 п. 4 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»