Новини публікуються мовою оригіналу

НБУ вдосконалив порядок видачі, відмови в отриманні й відкликання індивідуальних ліцензій для проведення деяких операцій з іноземною валютою, для чого затверджено постанову від 12.07.2016 р. № 353. Про це йдеться в повідомленні на веб-сайті НБУ.

Відтепер для отримання індивідуальних ліцензій юридичні особи та фізичні особи — підриємці не повинні подавати до НБУ документи, котрі знаходяться в публічному доступі, — виписки з ЄДРПОУ. При цьому фізичні особи, які не є підприємцями, для отримання індивідуальних ліцензій на розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України мають подати до НБУ копію податкової декларації про майновий стан і доходи для перевірки джерел походження коштів.

Водночас для унеможливлення непродуктивного відтоку капіталу з України передбачено додаткову підставу для відмови у видачі індивідуальних ліцензій. А саме — у разі якщо отримати ліцензію намагається особа, котра переховується від органів досудового розслідування, слідства, суду чи органів влади (за інформацією МВС).

Також спрощено для власників індивідуальних ліцензій процес подання до НБУ звітів про проведені операції за  рахунками, відкритими за межами України. Відтепер це відбуватиметься в електронній формі замість паперової.

Зміни набувають чинності з 14 липня 2016 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»