Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у м. Києві повідомила (від 04.05.2016 р. № 10296/10/26-15-12-04-18), що законодавством не передбачено обмежень щодо укладання платником єдиного податку договору відступлення права вимоги. При цьому юридичні особи платники єдиного податку повинні:

  • дотримуватися обмежень щодо видів діяльності, котрі визначені п. 291.5 ст. ПКУ та не надають права застосовувати спрощену систему оподаткування;
  • здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), відповідно до п. 291.6 ПКУ;
  • не перевищувати обсяг доходу платника єдиного податку, який визначено пп. 3 п. 291.4 ПКУ.

У разі порушення зазначених вище вимог платники єдиного податку повинні застосовувати подвійну ставку єдиного податку та згідно з пп. 298.2.3 ПКУ перейти на сплату інших податків і зборів.

Нагадаємо

Кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) (ст. 512 ЦКУ). До нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов'язанні в особі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 514 ЦКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»