Новини публікуються мовою оригіналу

Державна фіскальна служба України в підкатегорії 116.13 системи «ЗІР» роз’яснила:

у разі якщо особою, котра реалізує пальне, зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі — ЄРАН) помилкова акцизна накладна (складена двічі на одну операцію), або якщо в акцизній накладній неправильно вказані дата складання чи порядковий номер, то особа, що реалізує пальне, повинна скласти розрахунок коригування акцизної накладної на зменшення всього обсягу пального, що був зазначений у такій акцизній накладній.

У разі коригування акцизної накладної, котра була надана отримувачу пального, особа, що реалізує пальне, направляє цей розрахунок коригування такому отримувачу пального для реєстрації його в ЄРАН.

За умови коригування акцизної накладної, надання якої отримувачу пального не передбачено (складеної неплатникам акцизного податку або за іншими операціями, аніж реалізація пального отримувачам пального), особа, котра реалізує пальне, самостійно реєструє такий розрахунок у ЄРАН.

Після реєстрації розрахунку коригування за необхідності на здійснену операцію складається й реєструється в ЄРАН акцизна накладна із зазначенням правильних реквізитів (дати та/або порядкового номера).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»