Новини публікуються мовою оригіналу

Платник ЄСВ має право звертатися до органу доходів і зборів із письмовою заявою про зміну умов сплати ЄСВ у разі зміни його статусу як платника. Тобто платник повідомляє орган ДФС про набуття статусу інваліда чи пенсіонера шляхом подання письмової заяви довільної форми з відповідними підтвердними документами.

У разі самостійного визначення бази нарахування ЄСВ фізичні особи — підприємці, котрі обрали спрощену систему оподаткування та які є пенсіонерами за віком або інвалідами й отримують згідно із законом пенсію за віком або соціальну допомогу, формують і подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе раз на рік до 10-го лютого року, що настає за звітним періодом. Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку № 441.

Виправлення помилок у Звіті за формою згідно з додатком 5 Порядком № 441 не передбачено та відповідно до п. 16 р. ІІ цього Порядку відповідальним за правильність і достовірність заповнення звіту є страхувальник.

Зобов'язання зі сплати ЄСВ, самостійно визначені у звіті, не підлягають адміністративному оскарженню.

Тож оскільки чинним законодавством не передбачено внесення змін й уточнень до відомостей, що зазначені в поданому Звіті за формою згідно з Додатком 5 таблиці 2 Порядку № 441, і ці відомості в реєстрі застрахованих осіб могли бути використані для обчислення й призначення страхових виплат, тому підстав для повернення коштів зі сплати ЄСВ за попередні роки немає.

На це звертає увагу ГУ ДФС у Рівненській області в листі від 30.06.2016 р. № 143/14з/17-00-13-03-05.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»