Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 29.06.2016 р. № 14136/6/99-99-15-02-02-15 розглянула питання щодо віднесення до складу витрат сум коштів, понесених на придбання права вимоги, за якою сплив строк позовної давності.

До 01.01.2015 р. порядок формування доходів і витрат під час здійснення операцій із продажу чи придбання права вимоги зобов’язань третьої особи було врегульовано п. 153.5 ПКУ, згідно з яким платник податку з метою оподаткування мав вести окремий облік фінрезультатів від проведення операцій із продажу (передання) або придбання права вимоги зобов’язань.

Із 01.01.2015 р. об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування фінрезультату до оподаткування, визначеного згідно з П(С)БО чи МСФЗ, на різниці, передбачені р. III ПКУ.

Наразі р. ІІІ ПКУ не передбачено коригування фінрезультату до оподаткування за операціями з відступлення права вимоги. Отже, такі операції відображаються під час формування фінрезультату до оподаткування за правилами бухобліку.

Водночас контролери зазначають: у разі якщо заходи щодо стягнення заборгованості, котра виникла у зв’язку із затримкою в оплаті товарів, виконаних робіт, наданих послуг, розпочато згідно з п. 159.1 ПКУ в редакції, що діяла до 01.01.2015 р., то порядок відображення в податковому обліку такої заборгованості встановлено п. 17 підрозділу 4 р. XX ПКУ. Проте положення цього пункту не поширюється на врегулювання сумнівної заборгованості, права вимоги якої отримано за договором відступлення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»