Новини публікуються мовою оригіналу

Починаючи з 01 січня 2016 року, розмір ЄСВ для всіх категорій платників ЄСВ (окрім пільгових категорій) визначено в розмірі 22% (ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI). Оскільки підприємці сплачують ЄСВ за ставкою 22%, суму якого розподіляють між усіма фондами, то з 01.01.2016 р. вони є застрахованими особами в усіх видах соціального страхування.

Для отримання фінансування матзабезпечення фізособи-підприємці мають надати до робочого органу Фонду за місцем обліку заяву-розрахунок, форма якої наведена в додатку до Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 р. № 26.

Про те, як заповнювати зазначену заяву-розрахунок і чи потрібен для отримання фінансування окремий рахунок у банку, читайте в статті «Надання підприємцям у 2016 році допомоги по тимчасовій непрацездатності та по вагітності й пологах».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»