Новини публікуються мовою оригіналу

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг) від 21.04.2016 р. № 4496 (далі — Законопроект).

Серед іншого, Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України  «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV, а саме:

  • уточнити поняття «первинний документ», передбачивши, що це документ, який, зокрема, надає дозвіл на здійснення господарської операції чи підтверджує її здійснення;
  • передбачити, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені в паперовій або електронній формах;
  • серед обов’язкових реквізитів первинних документів передбачити, окрім особистого підпису, аналогу власноручного підпису, додатково електронний підпис або електронний цифровий підпис, а також електронний підпис одноразовим ідентифікатором;
  • передбачити, що для операцій з експорту робіт (послуг) рахунок (інвойс), який містить підпис лише експортера, виступає первинним документом та є достатнім для підтвердження здійснення господарської операції.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»