Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Дніпропетровській області в податковій консультації для юридичних осіб від 06.07.2016 р. роз’яснило:

операція з уступки першим кредитором права вимоги новому кредитору в обмін на грошові кошти, згідно з пп. 196.1.5 ПКУ, не є об'єктом обкладення ПДВ і не спричиняє податкових наслідків із ПДВ у першого кредитора.

Новий кредитор у цьому випадку на дату уступки йому першим кредитором права вимоги до боржника не формує податкового кредиту з ПДВ на суму такого відступленого права вимоги, а на дату отримання боргу від боржника — не нараховує податкових зобов'язань із ПДВ.

За умови уступки першим кредитором права вимоги новому кредитору боржник податковий кредит, сформований на дату отримання послуги від первинного кредитора, не коригує.

Водночас контролери зазначили:

норми пп. 196.1.5 ПКУ не поширюються на операції з передання боргових зобов’язань в обмін на інше майно, аніж грошові кошти й цінні папери. Тобто такі операції мають обкладатися  ПДВ у загальному порядку.

Окрім того, у консультації податківці повідомили таке:

отримані на поточний рахунок кошти з помилковим призначенням платежу, навіть за умови, якщо призначення платежу було змінено, належать до складу інших доходів підприємства згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку й ураховуються під час визначення фінансового результату до оподаткування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»