Новини публікуються мовою оригіналу

У разі якщо платником ПДВ за операціями з виконання підрядних будівельних робіт застосовується касовий метод податкового обліку, то податкова накладна за такими операціями складається на дату надходження коштів у рахунок оплати вартості таких робіт (у т.ч. якщо замовник відмовився від підписання акта виконаних робіт).

У випадку якщо виконавець робіт за договором підряду (у т.ч. будівельного) керується загальними правилами визначення дати виникнення податкових зобов’язань, то податкові зобов’язання за операцією з виконання підрядних будівельних робіт визначатимуться на дату «першої події».

За умови якщо виконавець, який не застосовує касового методу податкового обліку, за операцією з виконання робіт за договором підряду (у т.ч. будівельного) на дату оформлення акта, у якому він указав про відмову в підписанні такого акта замовником, нарахував податкові зобов’язання та склав податкову накладну (за правилом «першої події»), то відкоригувати податкові зобов’язання, нараховані на підставі такої податкової накладної, можливо в разі визнання судом такого акта недійсним шляхом оформлення розрахунку коригування до накладної та його реєстрації в ЄРПН покупцем (замовником).

Таку інформацію повідомили контролери в підкатегорії 101.17 системи «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»