Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 05.07.2016 р. № 14944/10/26-15-13-01-12 розглянула питання щодо оподаткування витрат на організацію святкового вечора (бенкету, корпоративу), який проводиться працедавцем для своїх працівників.

ПДФО. Оскільки згідно з пп. 14.1.47 ПКУ та пп. «а» пп. 164.2.17 ПКУ вартість святкового вечора (бенкету, корпоративу), який проводиться працедавцем для своїх працівників, не підпадає під визначення додаткового блага, то водночас і не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО.

Податок на прибуток. Нагадаємо: об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування фінрезультату до оподаткування, визначеного відповідно до П(С)БО чи МСФЗ, на різниці, передбачені р. ІІІ ПКУ. При цьому методологічні засади формування в бухобліку інформації про витрати підприємства визначає П(С)БО 16 «Витрати».

Оскільки р. ІІІ ПКУ не передбачає коригування фінрезультату до оподаткування в частині витрат на фуршетне обслуговування відкритих конференцій (бенкету, кейтерингу) і витрат із святкового вечора (бенкету, корпоративну), то такі витрати в податково-прибутковому обліку відображаються за правилами бухгалтерського обліку.

ПДВ. За придбаними для бенкету, кейтерингу, відкритої конференції й святкового вечора товарами й послугами платник ПДВ має право на податковий кредит із ПДВ. Зокрема підставою для його визнання є отримані з ЄРПН податкові накладні (п.198.6 ПКУ).

Водночас контролери не згадують про необхідність нарахування технічних податкових зобов’язань із ПДВ згідно з п. 198.5 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»