Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в підкатегорії 116.13 системи «ЗІР» із посиланням на норми Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишка пального, затвердженого наказом Мінфіну від 25.02.2016 р. № 218, роз’яснила порядок коригування показників акцизної накладної в разі повернення пального отримувачем постачальнику.

Так, розрахунок коригування акцизної накладної складається особою, котра реалізує пальне.

Розрахунок коригування акцизної накладної, складений платником податку до акцизної накладної з реалізації пального неплатникам акцизного податку або складений за іншими операціями, аніж реалізація пального отримувачам пального, підлягає реєстрації в ЄРАН таким платником податку.

У разі якщо в розрахунку коригування акцизної накладної, складеному до акцизних накладних із реалізації пального платникам податку, передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або якщо коригування показників не змінює обсягу реалізованого пального, розрахунок коригування акцизної накладної складається та реєструється в ЄРАН особою, котра реалізує пальне, у порядку, передбаченому для акцизних накладних.

За умови якщо в розрахунку коригування акцизної накладної, складеному до акцизних накладних із реалізації пального платникам податку, передбачається зменшення обсягів реалізованого пального, особа, що реалізує пальне, складає розрахунок коригування акцизної накладної та направляє його отримувачу пального, який здійснює реєстрацію такого розрахунку в ЄРАН.

Водночас особа, котра реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального в податковій декларації за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРАН отримувачем пального.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»