Новини публікуються мовою оригіналу

Фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян зі створенням юридичної особи, котрі виявили бажання виготовляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства (ч. 1 ст. 1 Закону України «Про фермерське господарство» від 19.06.2003 № 973, далі — Закон № 973).

Згідно із ч. 2 ст. 27 Закону № 973, трудові відносини членів фермерського господарства регулюються статутом, а найманих працівників — законодавством України про працю.

Члени фермерського господарства як платники ЄСВ беруть участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування винятково на добровільних засадах.

Таким чином, лише в разі укладання відповідного договору та за умови добровільної сплати ЄСВ такі громадяни вважатимуться застрахованими особами й матимуть право на призначення та виплату всіх видів допомоги за рахунок коштів Фонду, зокрема, за листками непрацездатності по тимчасовій непрацездатності, по догляду за дитиною, по вагітності та пологах і на поховання.

Зазначені особи подають до фіскальних органів за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, згідно з типовим договором із ними укладається договір про добровільну участь, який набирає чинності з дня його підписання.

Добровільно застрахована особа звертається до робочого органу відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за місцем проживання із заявою на призначення певного виду допомоги.

Відповідне роз’яснення надає Виконавча дирекція Одеського обласного відділення ФСС із ТВП.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»