Новини публікуються мовою оригіналу

Як пояснює на своєму веб-сайті «M.E.Doc», звітність з ЄСВ подається та приймається Єдиним вікном подання електронної звітності в пакеті, який є набором XML-файлів. Сформований XML-файл основного документа пакета містить посилання на всі створені таблиці та, відповідно, у всіх таблицях є посилання на основний документ.

Єдине вікно обробки електронних звітів після отримання пакета здійснює його розшифрування, перевірку електронних цифрових підписів і цілісність пакета, і перевірку відповідності встановленому формату, згодом формує квитанцію про отримання електронного документа — Квитанцію №1. Далі Єдине вікно надсилає Квитанцію № 1 страхувальникові.

Квитанція №1 формується до кожного файлу в пакеті звітності. Тобто в назві Квитанції №1 зазначатиметься код таблиці, для якої призначено квитанцію.

Варто пам’ятати: якщо хоча б одна з таблиць пакета має негативну Квитанцію №1 — увесь пакет звіту вважається НЕПРИЙНЯТИМ!

Далі пакет звітності ЄСВ передається на обробку до системи ДФСУ. Тут звіт проходить другий етап перевірок і якщо обробка невдала, то звіт до ПФУ не відправляється — ДФСУ формує негативну Квитанцію № 2, яку Єдине вікно направляє страхувальникові. У разі проходження звіту ЄСВ перевірок на рівні системи ДФСУ, пакет звіту архівується та передається до ПФУ.

ПФУ здійснює остаточну перевірку звітів ЄСВ. За результатами цих контролів формується Квитанція №2, яка передається до системи ДФСУ. Система ДФСУ формує узагальнюючу Квитанцію №2, котру Єдине вікно направляє страхувальнику.

Квитанція №2 формується до пакета звітності в цілому. Тобто в імені Квитанції №2 указуватиметься код основного документа пакета. Квитанція №2 із результатами обробки прикріплюється до всіх таблиць звіту.

Схема механізму документообігу звітності з ЄСВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»