Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 09.06.2016 р. № 12802/6/99-99-15-03-02-15 розглянула питання щодо збільшення суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, на суму повернених на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ надміру сплачених грошових коштів до бюджету.

Так, у збільшення реєстраційної суми враховуються загальна сума поповнення електронного рахунка з поточного рахунка платника податку, у т.ч. електронних рахунків платника — сільгосппідприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування згідно зі ст. 209 ПКУ, зазначених у пп.пп. «а» – «в» п. 2001.2 ПКУ, а також сума, спрямована в погашення заборгованості з податку за рахунок субвенцій із державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах.

Ураховуючи це, збільшення реєстраційної суми за рахунок повернених на електронний рахунок надміру сплачених грошових коштів до бюджету можливе лише після внесення змін до ПКУ.

Окрім того, згідно з п. 2001.4 ПКУ, на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ платника зараховуються кошти з власного поточного рахунка платника та з рахунків платників, відкритих у відповідних органах Державної казначейської служби для проведення розрахунків із погашення заборгованості з різниці в тарифах. Також на електронний рахунок зараховуються кошти з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов’язань із ПДВ, повернених платнику податків у порядку, установленому ст. 43 ПКУ. Тобто сума коштів на електронному рахунку не тотожна реєстраційній сумі платника ПДВ.

При цьому ПКУ не передбачено збільшення реєстраційної суми платника податку на суму надміру сплачених до бюджету грошових коштів, що були повернені на його електронний рахунок.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»