Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Сумській області на своєму офіційному веб-сайті повідомляє:

суми заробітної плати, котрі виплачує підприємство учням і слухачам учбових закладів під час проходження ними виробничої практики, є базою для нарахування ЄСВ, і його в цьому випадку нараховує підприємство.

Водночас ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (даліЗакон № 2464) визначено:

якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), і ставки єдиного внеску. Під час нарахування заробітної плати (доходів) фізичним особам із джерел не за основним місцем роботи ставки єдиного внеску, установлені ч. 5 ст. 8 Закону № 2464, застосовуються до визначеної бази нарахування, незалежно від її розміру.

Отже, для учнів, які проходять виробниче навчання й виробничу практику на підприємстві, ЄСВ розраховується (нараховується) із фактично нарахованої заробітної плати, незалежно від її розміру.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»