Новини публікуються мовою оригіналу

У листі від 21.06.2016 р. № 13614/6/99-99-14-03-03-15 ДФС намагалося надати відповідь на запитання:

чи мають право посадові особи органів ДФС робити висновки про порушення платником податків вимог чинного законодавства без складання й оформлення належним чином акта перевірки, а також зазначати про це в запиті щодо надання пояснень та їх документального підтвердження?

За наслідками аналізу податкової інформації, що отримана й міститься в базах даних органу ДФС, останній виявляє факти, котрі свідчать про порушення платником податків законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, і надсилає платнику запит щодо такої інформації з дотриманням вимог п. 73.3 ПКУ.

Лист суб’єкта інформаційних відносин, що надсилається на запит контролюючого органу, повинен містити номер і дату запиту, на який надається відповідь, й інформацію, що запитується.

У разі якщо запит складено з порушенням вимог, викладених в абз.абз. 1 та 2 п. 73.3 ПКУ, платник податків звільняється від обов’язку надавати відповідь на такий запит.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»