Новини публікуються мовою оригіналу

Згідно з пп. 141.4.6 ПКУ, резиденти, котрі здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, під час такої виплати сплачують податок за ставкою 20% від суми таких виплат за власний рахунок.

Водночас ключовою умовою ПКУ є не місце надання послуг, а оплата послуг резидентом на користь нерезидента. Таким чином, податок за ставкою 20% суми виплат нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами сплачується резидентом за власний рахунок, незалежно від місця надання нерезидентом зазначених послуг.

Правила міжнародних договорів у частині зменшення (звільнення) суми податку не застосовуються до виплат нерезиденту за послуги з виробництва та/або розповсюдження реклами, оскільки такі виплати оподатковуються за рахунок резидента, що їх здійснює.

До того ж р. ІІІ ПКУ також не передбачено різниць для коригування фінрезультату до оподаткування на суму сплаченого податку на прибуток за ставкою 20% у разі здійснення виплат нерезиденту за виробництво та/або розповсюдження реклами. Отже, такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку під час формування фінрезультату до оподаткування.

Це питання контролери розглянули в листі від 16.06.2016 р. № 13467/6/99-99-15-02-02-15.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»