Новини публікуються мовою оригіналу

Нагадаємо: нещодавно (12 червня 2016 року) Законом № 1368-VIII було внесено зміни до чинного нині Закону про виконавче провадження в частині індексації аліментів у твердій грошовій сумі. Детальніше про це ми писали в матеріалі «Індексація аліментів: про що потрібно знати бухгалтеру» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 114/2016.

05.07.2016 р. в газеті «Голос України» опублікували новий Закон України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VІІІ.

І, як не дивно, виявилося, що норма про індексацію аліментів у новому законі відсутня.

Ми абсолютно не дивуємося такому перебігу подій, адже вочевидь у законотворця зовсім бракує часу для узгодження нормотворчої роботи між собою. Тож виходить такий собі «лебідь, рак і щука»: одні вносять зміни до чинного закону, інші — пишуть новий, унаслідок цього нормативні акти між собою не узгоджуються.

Отже, наразі маємо новий Закон про виконавче провадження без індексації аліментів, який набере чинності 5 жовтня 2016 року.

Зважаючи на зазначене, ми не виключаємо, що до моменту набрання чинності Законом, його ще неодноразово підправлятимуть. От така в нас нормотворча філософія.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»